Манчестър Сити продължава с безупречното си представяне във Висшата лига, след като в мач от 10-ия кръг не срещна особени проблеми при гостуването си на Уест Бромич и спечели с 3:2.

Срещата на стадион "Дъ Хоутърнс" беше хубава и още до 15-ата минута паднаха три гола. Лерой Сане (10) откри резултата, а Джей Родригес (13) изравни, преди Фернандиньо (15) отново да даде преднина на "гражданите". След почивката и Рахим Стърлинг (65) записа името си сред голмайсторите. В продължението и Мат Филипс се разписа след голяма грешка на Николас Отаменди.

С успеха Сити събра 28 точки и запази аванса си пред 2-рия Манчестър Юнайтед на 5 т. Освен това възпитаниците на Пеп Гуардиола поставиха и клубен рекорд, след като за първи път в ерата на Висшата лига постигнаха шест поредни победи като гост. Уест Бромич пък е на 15-та позиция с 10 т.

Мачът на стадион "Дъ Хоутърнс" започна шеметно и още преди да е изминал четвърт час игра паднаха три гола. Гостите поведоха в 10-ата минута, когато Фернандиньо намери Лерой Сане в наказателното поле, германецът демонстрира страхотна техника, след което с удар по земя в далечния ъгъл откри резултата.

Уест Бромич изравни само 180 секунди по-късно. Гарет Бари с дълъг пас изведе Джей Родригес, нападателят овладя, след което с хубаво изпълнение прехвърли Едерсон за 1:1. Равенството обаче се задържа точно до 15-ата минута, когато Фернандиньо и Сане си размениха ролите.

Германският национал подаде към вътрешния полузащитник и той с изстрел от дистанция отново даде аванс за "гражданите". В средата на полувремето Сити можеше до голяма степен да убие интригата при бърза контра, която завърши неточен удар на Давид Силва. По-късно "дроздовете" можеха да останат с човек по-малко на терена, но Джони Еванс беше пожален.

Защитникът вече имаше жълт картон, извърши нарушение пред наказателното поле, от което също можеше да бъде официално предупреден. След това започна да спори с главния съдия Майк Джоунс, който обаче го успокои и реши да не нажежава излишно мача.

В 42-ата минута Уест Бромич пропусна да изравни. Родригес центрира и връхлитащият Хосе Рондон засече мощно с глава, но в аут. 5 минути след началото на втората част удар на Кайл Уолкър беше спасен от Бен Фостър, но 10 минути по-късно резервата Рахим Стърлинг вкара 7-ия си гол през сезона във Висшата лига от 8 мача.

Тогава Сити организира чудесна атака с двойни подавания по двата фланга и през центъра, след което Уолкър пусна пас по земя успоредно на голлинията и оттам английският национал безпощадно я заби в мрежата за 3:1 за Сити! Четвърт час преди края и Габриел Жезус имаше шанс да вкара, след като излезе сам срещу Фостър, но вратарят предвидливо излезе и му изби топката от краката.

До края Сити можеше да вкара и още голове, но първи Кедин Де Бройне не уцели вратата, а после Фостър парира удар на Давид Силва. В продължението Николас Отаменди допусна груба грешка, върна топка с гърди към Едерсон, Мати Филипс пресе паса и наорави загубата на Уест Бромич по-почетна.

Уест Бромич – Манчестър Сити 2:3

Голмайстори: 0:1Сане (10), 1:1 Родригес (13), 1:2 Фернандиньо (15), 1:3 Стърлинг (65), 2:3 Филипс (92)

Уест Бромич: Фостър, Еванс, Хегази, Макоули (68-Филипс), Гибс, Бари, Криховяк (81-Маклейн), Ливърмор, Ниом, Рондон (58-Робсън-Кану), Родригес
Мениджър: Тони Пюлис

Манчестър Сити: Едерсон, Делф, Отаменди, Стоунс, Уокър, Фернандиньо, Давид Силва, Де Бройне, Бернардо Силва (61-Стърлинг), Сане, Жезус (81-Гюндоган)
Мениджър: Пеп Гуардиола

Стадион: "Дъ Хоутърнс"
Съдия: Майк Джоунс
Жълти картони: Еванс, Хегази (Уест Бромич); Жесус, Отаменди, Уокър (Сити)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EtM6MAcIk74" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>